میلگرد ST52

میلگرد ST52

میلگرد st52

میلگرد ST52 جزو خانواده فولادهای ساختمانی میباشد که دارای استحکام بالایی است. دلیل این استحکام بالا وجود عناصری مانند سیلسیم و منگنز میباشد. میلگرد ST52 دارای حدود 0.2 درصد کربن، 0.55 درصد سیلیس و 1.6 درصد منگنز میباشد.این عناصر باعث بالا بردن خاصیت ارتجاعی این میلگرد میشوند. همچنین باعث مقاومت در برابر پیچش، خمش و تحمل وزن میشوند. این میلگرد در دسته فولادهای آلیاژی کم آلیاژ قرار دارد. میلگرد ST52 یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین فولادهای تولیدی در ایران است.

میلگرد ST52 با عنوان کامل ST52-3N عرضه میشود که حرف N به معنی Normalized میباشد و عدد پس از ST میزان تنش نهایی این فولاد را نشان میدهد. عملیات حرارتی نرماله کردن برای هر فولاد در دمای مشخص و زمان نگه داری مشخصی انجام میشود. هدف از انجام این فرایند یکنواخت سازی توزیع عناصر آلیاژی در ساختار فولاد است. این میلگردها با داشتن آلیاژ بسیار کم در برابر خوردگی، کشش و ضربات جانبی بسیار مقاوم میباشند.

فولاد ST52 قابلیت جوشکاری، شکل دهی و ماشین کاری خوبی دارد. از این فولاد در مقاطعی مانند ورق، میلگرد، تسمه و چهارپهلو استفاده میشود. ST52-3N را با استاندارد 1.0570 نام گذاری کرده اند.

کاربرد

علاوه بر منگنز که باعث افزایش مقاومت در برابر خمش میشود، این فولاد دارای عناصر کربن، سیلسیوم، فسفر و گوگرد نیز میباشد. فولاد ST52 دارای قابلیت جوشکاری، شکل دهی و ماشین کاری است. از آنجا که استحکام میلگرد ST52 بالاست برای کاربردهای حساس و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله کاربردهای آن میتوان به تولید قطعات اتومبیل، ساخت شاسی و قطعات خودروهای سنگین، تولید قطعات صنعتی، تولید قاب سکه، تولید تجهیزات حفاری و معادن، تولید انواع میخ، پرچ و پانچهای فولادی، تولید انواع تیغه گیوتین، قیچیهای صنعتی ورق بر و ریل سازی اشاره نمود.

پرمصرف ترین ابعاد مورد استفاده این میلگردها در قطر 20 تا 800 میلیمتر میباشد.

https://bohler-co.com

https://bohlerco.com

×

سلام!

برای چت در واتس اپ بر روی گزینه پشتیبانی کلیک نمایید و یا درصورت تمایل می توانید به آدرس info@Bohlerco.com  ایمیل ارسال نمایید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟