میلگرد A36
میلگرد_A36

میلگرد A36

میلگرد A36 از فولادهای A36 ساخته میشوند. فولاد A36 یک فولاد کم کربن است و با توجه به ویژگیها و ترکیب خاصی که دارد یکی از رایج ترین فلزات برای کاربردهای ساختمانی است. از جمله ویژگی های مهم این فولاد میتوان به مواردی چون محکمی، سختی، انعطاف پذیری و قابلیت جوش آن اشاره کرد. این فولاد در فرمهای مختلفی مانند پروفیل مستطیلی، پروفیل مربعی، میلگرد و تیرآهنن به کار میرود.

ترکیب شیمیایی فولاد A36

فولاد A36 از گروه فولادهای کم کربن است و مقدار کربن آن کمتر از ۰.۳ درصد است. کم بودن کربن باعث شده است تا فولاد قابلیت ماشین‌کاری و جوشکاری و شکل پذیری خوبی داشته باشد. به دلیل وجود چنین خواصی از این فولاد برای کاربردهای عمومی استفاده میشود. فولاد A36 شامل عناصر آلیاژی دیگری مانند منگنز، فسفر، سیلیکون نیز میباشد که برای افزودن خواص شیمیایی و مکانیکی خاص به ای فولاد اضافه میشوند.

میلگرد فولادی A36 دارای تراکم ۷۸۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب است، و مقاومت فشاری آن در حدود ۲۰۰ گیگا پاسکال بوده و در ضخامت های کمتر از ۲۰۰ میل میزان حداقل استحکام آن ۳۶۰۰۰ پوند در اینچ میباشد. همچنین حداکثر استحکام کششی این فولاد در حدود ۵۸۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند بر اینچ میباشد.

کاربرد میلگرد A36

از آنجا که میلگرد A36 استحکام در مقابل ضربه و انعطاف پذیری خوبی دارد از این میلگرد در ساخت قطعات خودرو، ساخت و ساز ساختمانی، تجهیزات سنگین و صنایع و نفت و گاز استفاده میشود. از دیگر کاربردهای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساخت و ساز پلها
  • ساخت تانکها
  • تجهیزات کشاورزی
  • وسایل خانه
  • صفحات یاتاقان
  • تعمیرات کشتی ها و شناورهای فلزی

میلگرد A36 با توجه به ترکیب خاصی که دارد مقاومت خوبی در برابر املاح و آب شور دریاها از خود نشان میدهد، به همین دلیل در صنایع دریایی، شناور سازی و اسکله سازی کاربرد دارد.

https://bohlerco.com

https://bohler-co.com

×

سلام!

برای چت در واتس اپ بر روی گزینه پشتیبانی کلیک نمایید و یا درصورت تمایل می توانید به آدرس info@Bohlerco.com  ایمیل ارسال نمایید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟